Dr n. med. Rafał Kluba

Specjalista kardiolog i chorób wewnętrznych

Leczenie zaburzeń rytmu, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej (w tym kwalifikacje do koronarografii).

WYKSZTAŁCENIE

Lekarz medycyny: studia w latach 1993–99 na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Specjalista chorób wewnętrznych (rok uzyskania – 2006), specjalista kardiolog (2009).

Doktor nauk medycznych – studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, III Klinika Kardiologii (2004-2006).

Obrona pracy doktorskiej „Wyniki leczenia chorych z ostrymi zespołami wieńcowymi w powiecie bielskim z uwzględnieniem strategii postępowania”, promotor profesor Mariusz Gąsior (2006)

Studia Podyplomowe „Zarządzanie placówkami służby zdrowia” Górnośląska Wyższa  Szkoła Handlowa w Katowicach (2000-2001).

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

W latach 1999-2010 zatrudniony w Szpitalu Wojewódzkim w  Bielsku-Białej w ramach stażu podyplomowego i jako asystent w Oddziale Kardiologii. Leczenie chorych z niewydolnością serca, arytmią, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, implementacja i kontrola stymulatorów serca.

W okresie 2010 do 2012 r. adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej, a wcześniej (lata 2009-2011) wykładowca na Wyższej Szkole Administracji.

Od 2003 do 2008 r. praca dodatkowa w dziale pomocy doraźnej w Pogotowiu Ratunkowym w Bielsku-Białej i Żywcu, izbie przyjęć Szpitala Wojewódzkiego oraz poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Od 2004 r. praca w formie dyżurowej, a od 2011 do 2017 roku zatrudniony jako asystent w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku-Białej i w Ustroniu. Samodzielne wykonywanie zabiegów angioplastyki wieńcowej u pacjentów z chorobą wieńcową i zawałem serca.

Od 2007 r. kierownik Centrum Medycznego CORVITA. Nadzór nad pracą wielospecjalistycznej przychodni lekarskiej.

Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych zjazdów kardiologicznych, szkoleń z zakresu echokardiografii, elektrokardiografii oraz rehabilitacji kardiologicznej.

PRYWATNIE

Ojciec trzech fantastycznych córek. Entuzjasta turystyki rowerowej.

Tenisista i siatkarz amator, od 2001 r. organizator i pomysłodawca Mistrzostw Beskidzkiej Izby Lekarskiej w tenisie ziemnym oraz współorganizator pierwszej i kilku kolejnych edycji Mistrzostw Polski Lekarzy w siatkówce.

Wieloletni działacz Beskidzkiej Izby Lekarskiej, organizator wielu szkoleń lekarskich, imprez sportowych, pomysłodawca i pierwszy prezes Klubu Młodego Lekarza BIL.